Léčba

Akné                                                                                                                                            Tao_1

Správná péče o pokožku začíná jejím čištěním. TAO Cosmetics představuje komplexní program pro boj s akné u mladistvých a dospělých. TAO akné koncept obsahuje 4 hodnotné produkty koncipované problematické pokožce.

Co je akné?

Akné je kožní onemocnění mazové žlázy a vlasových folikulů. Obvykle je příčinou hormonální nerovnováha organismu. Trápí především mladistvé, ale u některých osob se může objevit také v dospělosti. Nadměrně produkovaný maz ucpe vývod a žlázy, vznikne tak rohovinová zátka, která tento maz nepustí ven. Tlak mazu a zvýšené množení bakterií vyvolají zánět a ten se na povrchu pleti projeví jako zánětlivá reakce. Nejlepší je akné léčit hned v jeho prvotní fázi, jinak může přejít do těžkého stadia, kdy pod kůží vznikají cysty s patologickou hmotou. Tak vznikají těžko odstranitelné, hluboké jizvy.

Program TAO-základní kroky k úspěšné léčbě

1.Čištění

Obličej vyčistíme pomocí TAO čistícího gelu, mléka, oleje nebo syndetu dvakrát denně, nejlépe ráno a večer.

2. Péče

Po důkladném vyčištění pokožky aplikujte malé množství AV nebo Aloe Vera krému. Tyto krémy je vhodné používat po ranním čištění.

U dospělých na noc doporučujeme použít regenerující krém AHA 10%. V případě akutního zánětu používejte krémy pouze na doporučení dermatologa. 

3. Prevence

Jako prevenci před tvorou akné doporučujeme zvýšit přísun vitamínů A, C, E a B Komplex, které slouží jako antioxidanty. Z minerálních látek je velmi vhodný zinek.

 

Rosacea (růžovka)

Rosacea (růžovka) je velmi častá dermatóza, příbuzná akné. Jedná se o zánětlivé onemocnění kůže, i když příčiny vzniku růžovky jsou zatím nejasné. Odborníci se domnívají, že hlavní příčinou onemocnění je genetická predispozice. Rosacea postihuje obě pohlaví, přičemž ženy jsou postiženy častěji. Nemoc začíná většinou po třicátém roce života. Nejvíce nemocných detekujeme ve věkové skupině 40–60 let. Dalším faktorem choroby je přítomnost roztoče z rodu Demodex. Uvádí se, že je jím nakaženo přes 10% lidské populace.

Léčba 

1. Pleť nejdříve vyčistíme čistícím tonikem bez alkoholu.

2. Po důkladném vyčištění použijeme Zvláčňující gel jako podklad pro Vitamínový krém nebo Neutrální krém.

3. Večer doporučujeme použít Noční krém či Phyto Energen krém při akutnějších případech a Balzám pro oblast očí.

Doba léčby je individuální, ale výrazné zlepšení se obvykle projeví v rozmezí 6-8 týdnů.


Tip

Při léčbě Růžovky také doporučujeme zvýšit přísun vitamínů a minerálů. Jako dokonalý doplněk doporučujeme TAO Kapsle All inclusive, které díky svému optimálnímu složení dodají Vaší pleti potřebné látky.

 

Periorální dermatitida

Co je periorální dermatitida?

Periorální dermatitida, známá též jako nemoc letušek je velmi nepříjemné onemocnění zejména svým dlouhodobým průběhem a sklonem k recidivám. Projevuje se zánětem kůže a postihuje ženy mezi dvacátým až třicátým rokem věku. Množství postižených se odhaduje na 1% populace.

Léčba

1. Pleť nejdříve vyčistíme TAO Hydrofilním olejem.

2. Po důkladném vyčištění naneseme Zvláčňující gel jako podklad pro Přírodní, Vitamínový a Neutrální gel, které můžeme libovolně kombinovat. 

3. Na noc použijeme Noční krém a Balzám pro oblast očí.

4. Jedenkrát týdně se také doporučuje TAO Zvláčňující maska s Atlantickými řasami.

Doba léčby je individuální, ale výrazné zlepšení se obvykle projeví v rozmezí 6-8 týdnů.

Při léčbě periorální dermatitidy bychom se měli vyvarovat přípravkům s emulgátory a konzervačními látkami! V případě akutního zánětu doporučujeme uvedenou léčbu až po konzultaci s dermatologem!

 

TAO Focus - plán proti stárnutí                                                                               teaser_img_3-1

Co pro vaši pleť znamená anti-aging přípravek?

Jídlo a potravinové doplňky nejsou schopné dodat vaší pleti adekvátní přísun životně důležitých látek jako jsou vitamíny, minerály a stopové prvky. Účinné látky, které jsou přijímány konzumací ovoce, zeleniny a podobných produktů, nemohou přirozenou cestou dosáhnout ve vaší kůži dostatečně efektivní koncentrace. Abyste udrželi svou pleť zdravou a ochránili ji před stárnutím, je nutné tyto látky dodávat z vnějších zdrojů pomocí kosmetických přípravků, v nichž jsou obsaženy. 

Jak začlenit používání anti-aging přípravku do každodenního života?

Je nesporné, že pro udržení zdravé pleti je nutné se dobře stravovat. Ne vždy je však kvalitní strava k dispozici. Je rovněž prokázáno, že ochrana před sluncem také zabraňuje stárnutí pokožky zvláště v jejích hlubších vrstvách. Přesto je nutné pleť chránit a ošetřovat ji. Proto každé ráno chraňte svou pleť v létě TAO ochranným krémem proti slunci SPF 30 nebo 50+. Večer doplňte svoji zásobu životně důležitých prvků TAO Phyto Energen krémem. V zimě jde především o regeneraci pleti. Večer, ovocné kyseliny obsažené v TAO Alpha 10% nebo 15% regenerují rovnoměrně hluboké vrstvy pleti. Zbavují její povrch nečistot a viditelně posilují pružnost.

Dopřejte své pleti pravidelnou péči dvakrát týdně podobně jako třeba péči o tělo v posilovně

Ve středu užívejte TAO ampule č. 1 (extrakt z vodních řas, multifunkční složku, která napomáhá regeneraci poškozené pleti vlivem slunečního záření). V sobotu užívejte TAO hydratační masku (hluboká hydratace vlivem účinků atlantických mořských řas).

 

Rady a Tipy

Pro zanícená oční víčka

Pro zarudlá a zanícená oční víčka použijte TAO balzám X. Dámy můžou nanést malé množství TAO balzámu X na řasenku. Díky svému lehkému složení účinkuje velice rychle a má zklidňující účinek.                                                                                       

Podrážděná kůže v oblasti genitálií

Pro podrážděnou pokožku v oblasti genitálií doporučujeme TAO hydrofilní čistící olej pro důkladné vyčištění a zklidnění. Jako pečující krém je nejvhodnější TAO přírodní krém.

Ochrana před slunečním zářením - jaký opalovací krém potřebuji ?

Sluneční záření může být velice silné. Například bílé bavlněné tričko propustí až 90% UV záření. Proto doporučujeme používat TAO krém na opalování SPF 15 pro tělo, TAO sunblock SPF 30 pro obličej, krk a dekolt a TAO krém SPF 50 + pro přecitlivělou pokožku a při alergii na slunce. U mladých lidí je citlivost na UV záření až 10 krát vyšší než u dospělých. Používání ochranných prostředků v mládí snižuje náchylnost ke vzniku rakoviny až o 80%.