Zazimujte svou pleť

Zima je náročné období, které dává naší pleti pořádně zabrat. Nízké teploty, vítr, sníh či přechod z mrazivého počasí do tepla domova na ní zanechávají stopy. Je zarudlá, napjatá, svědivá, objevit se mohou také nepříjemné kožní nemoci jako růžovka. Celou situaci pak ještě můžeme zhoršit – ač nevědomky – my sami, a to nesprávnou péčí.

Základem je hydratace

Stejně jako v létě, tak také v zimě je důležitá hydratace. Bez ní se zhorší regenerační schopnosti pokožky, bude suchá a začnou se na ní tvořit vrásky. Investujte proto do kvalitního hydratačního krému ideálně s ochranným faktorem. I v zimě totiž dovede být slunce pořádně ostré, a to nejen na horách, ale i v nížinách. Ochrana před nebezpečným UV zářením je tedy nezbytná, vyhnete se tak nejen předčasnému stárnutí, ale i nevzhledným pigmentovým skvrnám. Rovněž make-up vybírejte s ochranným slunečním faktorem. Hydratovat pokožku nezapomeňte také zevnitř a pitný režim dodržujte stejně zodpovědně po celý rok.

Čistá pleť = krásná pleť

Nepodceňujte důkladné čištění pleti, bez něj vám totiž budou jakékoli kosmetické přípravky k ničemu - nedokážou správně působit a pokožka z nich nevstřebá všechny látky. Čistěte ji dvakrát denně, ráno po probuzení a večer před spaním, a to bez ohledu na to, ať nosíte make-up nebo ne. Přes den se totiž na pokožku nachytá spousta nečistot, které je třeba odstranit, aby mohla dostatečně dýchat a odpočívat. Použít můžete čisticí gely, oleje nebo pleťové vody. Zbavit pleť odumřelých kožních buněk a urychlit její regeneraci pomůže také šetrný peeling, který do svých zkrášlujících rituálů zařaďte alespoň jednou týdně. Uvidíte, jak se celá rozzáří.

Výměna kosmetických produktů

Zatímco v létě saháme po lehkých krémech, v zimě bychom měli upřednostnit výrobky mastnější, tedy s vyšším obsahem tukových látek, jako jsou ceramidy a rostlinné oleje. V chladném období se totiž snižuje produkce mazových žláz. Vybírejte krémy s obsahem vitamínů A, E, C, které působí jako antioxidanty a chrání pokožku před smogem a dalšími nepříznivými vlivy. Dobrou službu všem typům pleti prokážou také krémy s ovocnými AHA kyselinami, které zvyšují hydrataci a pružnost a navíc mají omlazující efekt. Tak, zachovejte si svou krásu bez ohledu na počasí!