Rozlučte se s akné jednou provždy

Akné dokáže pořádně znepříjemnit život. Nevzhledné pupínky, které podkopávají naši sebedůvěru a naší psychikou dovedou otřást v základech, netrápí pouze dospívající mládež, ale i jedince podstatně starší, co mají pubertu už nějaký ten pátek za sebou. Na jejich vzniku se podílí různé příčiny, na vině často bývají hormony, stres, nezdravý životní styl, ale také nesprávná péče a nevhodná kosmetika. Řadu faktorů proto máte ve svých rukou a stačí se tak „jen“ pustit do boje.

Čištění je základ

Alfou a omegou krásné zdravé pleti je perfektní každodenní čištění, které odstraní všechny nečistoty, co se na ní v průběhu dne usadily. Sáhněte proto po přípravcích s obsahem účinných složek, které jsou speciálně určeny pro problematickou a aknózní pleť. Pokožku zbytečně nedráždí a zároveň ji dokonale odlíčí a vyčistí od mazu, make-upu i potu. Skvěle fungují jemné antibakteriální gely bez mýdla, čistící mléka nebo oleje. K odstranění odumřelých buněk, které vytváří ideální prostředí pro množení bakterií, a tím pro vznik akné, použijte šetrný peeling s Aloe Vera. K úplnému dočištění pak poslouží pleťová voda, ideálně bez obsahu alkoholu, který je pro pleť příliš agresivní a nadělá na ní tak víc škody než užitku.

Bez vody to nepůjde

Nezbytná je rovněž důkladná hydratace. Každá pleť, bez ohledu na to, jestli je suchá nebo mastná, totiž vláhu potřebuje, a to jak zevnitř, tak zvenčí. Pravidelný opečovávací rituál proto vždy zakončete nanesením malého množství krému. V léčbě akné se osvědčil například AV ochranný krém od Tao Cosmetics, který reguluje činnost mazových žláz a navrací pokožce její přirozenou rovnováhu. Obsahuje totiž přírodní složky, které zadržují vlhkost. Na rozdíl od jiných přípravků, které fungují pouze dočasně, neztrácí účinnost ani po delší době. Stane se tak vaším věrným pomocníkem na cestě za zdravou pletí.

Pohled do talíře

Pozornost věnujte také vašemu jídelníčku. Obloukem se vyhýbejte fast foodům, vynechejte smažená a tučná jídla a potraviny s přemírou cukru. Naopak navyšte konzumaci ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, luštěnin, strava by měla být bohatá na vitamíny A, C, E a B komplex, které slouží jako antioxidanty. Hlídejte si také dostatečný přísun zinku, právě on je totiž pro zdravou pleť klíčový, najdete ho v dýňových semíncích nebo listové zelené zelenině. A to nejdůležitější na závěr – léčba akné je někdy běh na dlouhou trať, ale každý z nás může zvítězit!