Jak vyzrát na mastnou pleť?

Mastná pleť trápí spoustu žen bez ohledu na věk. Rozšířené póry, lesk, nepříjemné pupínky, akné - to vše jsou základní symptomy, které jsou pro ni typické. Jak se jich zbavit a užívat si krásnou pokožku bez nedokonalostí?

 

Pozor na agresivní přípravky

Nesnažte se pleť za každou cenu odmastit. Používáním agresivních vysušujících přípravků jí totiž paradoxně naopak ubližujete - pleť se brání a začne se mastit o to více. Sáhněte po šetrných produktech, ideálně z řady přírodní kosmetiky, které jsou speciálně určené pro tento typ pleti. 

 

Čistěte jemně, ale důkladně

Alfou a omegou krásné pleti je důkladné čištění dvakrát denně. Vhodné jsou jemné čistící gely nebo pleťové vody bez obsahu alkoholu, které odstraní mastnotu, make-up i všechny nečistoty šetrně a zároveň důkladně, aniž by ji vysušovaly. Jednou až dvakrát týdně proveďte šetrný peeling, který ji zmatní a zabrání ucpávání pórů. Nezapomínejte ani na pravidelnou aplikaci pleťové masky.

 

Dopřejte jí vláhu

I mastná pokožka potřebuje hydrataci. V mnohých případech je totiž dehydratovaná a tento deficit si kompenzuje právě zvýšenou mastnotou. Dostatek vláhy slouží jak k přípravě pleti na make-up, tak jako prevence vrásek. Vybírejte kvalitní produkty nejlépe z řady 100% přírodní kosmetiky. Pokuste se najít reference od ostatních, kteří mají s výrobky zkušenosti, zeptejte se po známých, pročtěte recenze a projděte diskuze na internetu, kde se tyto potíže řeší. 

 

Opatrně s líčením

Opatrní buďte při výběru make-upu. Vyhněte se příliš hutným texturám, které pleti zabraňují dýchat, vsaďte naopak na lehké fluidní nezatěžující složení. Na drobné nedokonalosti použijte korektor a vše jemně zafixujte pudrem, abyste se zbavila lesku.


Upravte životosprávu

Činnost mazových žláz ovlivňuje celá řada faktorů. Kromě nevhodných kosmetických přípravků hraje svou roli také dědičnost, stres, prostředí, ale také nesprávná životospráva a nedostatek některých vitamínů. Proto mastné pleti prospějte nejen zvenčí, ale i zevnitř. Zařaďte do vašeho jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, hlídejte si množství vitamínů B a zinku, které pomáhají regulovat maz. Dopřejte si dostatek spánku, relaxace i pohybu a dostaňte svou pleť konečně pod kontrolu!