Jak vybírat kosmetiku

Všichni dennodenně používáme celou řadu kosmetických produktů – od pleťových vod, přes krémy, make-upy, až po tělová mléka a šampony. Většinu z nás zajímá především jejich účinnost a cena, dva hlavní atributy, podle kterých nakupujeme. Stále více však přibývá lidí, kterým nejsou lhostejné ani další faktory.

Pročtěte si složení

Třeba samotné složení. Vzali jste si někdy váš oblíbený krém do ruky a pročetli si, co všechno obsahuje? Mnohé krkolomné názvy možná ani nedokážete vyslovit, natož, abyste věděli, co se za nimi skrývá. Dejte si však tu práci a přeložte si je do „srozumitelné“ řeči. S velkou pravděpodobností zjistíte, že se jedná o nejrůznější chemické látky, kterých je tradiční kosmetika plná. A které často na naší pleti nadělají víc škody než užitku.

Nebuďte lhostejní

Jiným zase není lhostejné, jak se dané produkty vyrábí. Mnohé z nich totiž obsahují velké množství živočišných složek, navzdory tomu, že většinu z nich lze získat i z rostlinných zdrojů. A bez toho, aby docházelo k utrpení nebo zneužívání zvířat, krása totiž nemusí bolet. Spousta kosmetických produktů je testována na bezbranných tvorech, kterým jsou aplikovány chemické látky do očí či na kůži. Není-li vám toto zacházení lhostejné a nechcete-li takové výrobky podporovat, pak velmi obezřetně vybírejte, co na kůži aplikujete. Sáhněte po přírodní kosmetice, u které nejsou ani jednotlivé ingredience, ani samotné výsledné produkty testovány na zvířatech.

Vsaďte na kvalitu

Opravdovým hitem se v posledních letech stala veganská přírodní kosmetika, ve které nenajdete žádné živočišné produkty. Na této ekologické a bio vlně se nechává unášet stále více lidí po celém světě a i v Česku si vydobyla na trhu své nezastupitelné místo. Uvědomujeme si totiž, že čím méně chemických látek kosmetika obsahuje, tím lépe pro naše zdraví. Je však třeba ji pečlivě hledat, ne všechny výrobky přírodní kosmetiky jsou veganské. Nenechte se proto zmást značkou a pozornost zaměřte vždy na konkrétní produkty, které nesou označení 100% vegan. V přírodní kvalitě je dnes běžně k sehnání nejen pěsticí kosmetika, ale také dekorativní, a to včetně make-upů. Tak, nechte vyniknout vaši krásu – přirozeně a bez chemie!